Co zwiedzić w Warszawie w 2 dni?

Warszawa jest zbyt dużym miastem, by móc je dokładnie zwiedzić w zaledwie kilka dni. Czasem jednak ograniczenia czasowe są nieubłagane i nie wszystko można zobaczyć. Jakich atrakcji turystycznych jednak naprawdę nigdy nie warto przegapić?

Jakie warszawskie atrakcje są najważniejsze?

Zwiedzanie Warszawy warto rozpocząć od starówki i jej okolic. Uświadczyć tam można Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy i wiele innych zabytków. Koniecznie trzeba także udać się na Plac Piłsudskiego, aby zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. W jego pobliżu znajduje się zaś piękny Ogród Saski.

Będąc w Warszawie, warto jest też zwiedzić muzea, a w szczególności to dotyczące powstania warszawskiego. Stolica Polski oferuje także atrakcje turystom lubującym się w zwiedzaniu kościołów. Wybrać się można np. do Kościoła Świętego Krzyża czy też Katedry Świętego Jana.

Zwiedzającym Warszawę z dziećmi zalecić można zaś wizytę Centrum Nauki Kopernik na Powiślu. Zostało ono bowiem zaprojektowane w celu wzbudzania ciekawości naukowej wśród najmłodszych. Dzieci czerpią tam wiedzę, a jednocześnie świetnie się bawią.

Do najważniejszych warszawskich atrakcji turystycznych zaliczyć można też XVII wieczny Zamek Ujazdowski oraz Królewskie Łazienki, które wzbudzają powszechny zachwyt swoim pięknem i niebanalnością. Oczywiście warto też zobaczyć najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury.

cocktail