Co można zobaczyć na Stadionie Narodowym?

Stadion Narodowy w Warszawie został zbudowany z myślą o Euro 2012 i meczach reprezentacji Polski. Przez lata jednak pomysły na temat jego wykorzystania wyewoluowały i miały na nim zdarzenia z innych dyscyplin sportowych, a nawet debaty polityczne.

Żużel i sztuki walki na boisku piłkarskim?

Przez jeden dzień w roku Stadion Narodowy przestaje być boiskiem piłkarskim, a staje się torem żużlowym. W ostatnich latach standardem bowiem stała się inauguracja zawodów o tytuł mistrza świata na żużlu. Pomysł ten okazał się nadspodziewanym sukcesem. Co prawda pierwsze zawody okazały się fiaskiem z powodów technicznych, jednak wszystkie następne śmiało można określić sukcesem. Żużlowe zawody na Stadionie Narodowym zapewniają wspaniałe sportowe emocje i komplet widzów.

Rozmiar boiska i wielkość trybun to bowiem ogromne zalety Stadionu Narodowego, które przyciągają organizatorów wydarzeń sportowych liczących na ogromną liczbę widzów. Tak też było w przypadku zawodów MMA na Stadionie Narodowym, które przyciągnęły rekordową liczbę kibiców. Z drugiej strony znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się Narodowa Gala Boksu, w której czasie na Stadionie Narodowym nie był wypełniony.

Na Stadionie Narodowym można było także podziwiać siatkarzy, łyżwiarzy, czy też podziwiać ekstremalne pokazy kaskaderskie w ramach motoryzacyjnego show.

A może skoki narciarskie na Narodowym?

Niektóre pomysły na wykorzystanie Stadionu Narodowego wydają się nierealne lub wręcz absurdalne. Jednym z nich jest zorganizowanie na nim zawodów w skokach narciarskich. Pomysł ten pochodzi jednak z wiarygodnego źródła, bo od władz Polskiego Związku Narciarskiego.

Władze związkowe przekonują, że z technicznego punktu widzenia zorganizowanie konkursu w skokach narciarski nie jest żadnym problemem. Można też przypuszczać, że takie zawody przyciągnęłyby na stadion komplet widzów. Na ten moment jednak szacowane koszty organizacji takiego przedsięwzięcia są zbyt wysokie.

Warto przy tym zauważyć, że na Stadionie Narodowym rozgrywano już zawody, które w warunkach stadionowych wydawał się być niemożliwe do zorganizowania. Najlepszym przykładem są tutaj puchar świata w windsurfingu.

cocktail