Targi designu w Warszawie

Warszawa jest nie tylko stolicą kraju, ale również krajową stolicą targów designu. To własnie w tym mieście odbywają się najważniejsze wydarzenia dotyczące nowoczesnego wzornictwa we wnętrzach. O tym , które wyd

arzenia warto zobaczyć i co na nich obejrzeć, przeczytacie w tym wpisie.

Warsaw home & contract

To stosunkowe nowe wydarzenie, ponieważ odbywa się od pięciu lat. Wśród wystawców nie brakuje architektów i projektantów, tworzących zarówno na potrzeby biznesu, jak i osób prywatnych. Jedną z najszerzej prezentowanych kategorii wystawienniczych są tekstylia i dywany. Odwiedzający mogą zapoznać się z nowymi trendami wnętrzarskimi w zakresie dekoracji podłóg, poduszek do salonu czy ręczników łazienkowych. W ramach dywanów zobaczyć można nowoczesne dywany 200×300 dedykowane do niewielkich mieszkań, ale również obiektów hotelowych.

Wiele miejsca na targach poświęcono produktom ekologicznym, które można wykorzystać urządzając swoje mieszkanie. Wśród tych produktów znajdują się meble, dodatki, ale także materiały wykończeniowe (farby, tapety) czy też całe systemy budownictwa.

Podsumowując, tagi są bardzo dobrą okazją do poznania nowych trendów w designie wnętrz. Targi odbywają się corocznie w październiku.

Targi Designu Wzory

Ideą Targów jest łączenie polskiego designu z odbiorcami. Tagi mają przy tym nie tylko charakter wystawienniczy, ale również handlowy. Prezentowane na nich przedmioty – najczęściej wykonane przez młodych projektantów – można kupić na miejscu. Co ważne, w trakcie Targów odbywa się wiele spotkań z twórcami, wykładów, zajęć z recyklingu czy szkoleń z zakresu odnawiania mebli. Organizatorzy wydarzenia kładą akcent na ekologię, stąd w ramach targów kupić można wiele produktów przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych w użytkowaniu przez dzieci. Nie można jednak zapominać, że prezentowane przedmioty są przede wszystkim piękne.

To, co wyróżnia Targi Designu Wzory, to obecność wystawców tworzących piękne i użyteczne przedmioty, których ceny są stosunkowo przystępne. Z tego powodu każdy, który szuka oryginalnego wyposażenia swojego mieszkania, może znaleźć tu coś dla siebie bez obawy o wysokie koszty. Wydarzenie jest cykliczne i odbywa się w maju.

Coroczne targi to nie jedyne imprezy poświęcone designowi i wyposażeniu wnętrz. W Warszawie odbywa się również wiele mniejszych (i większych) wydarzeń poświęconych architekturze i wnętrzarskiemu designowi. Każdy, kto interesuje się tą tematyką powinien na bieżąco śledzić warszawskie wydarzenia. Niemal corocznie w kalendarzu imprez pojawiają się nowe eventy, z których wiele ma charakter jednorazowy. W ich trakcie można nie tylko zapoznać się z bieżącą ofertą wystawców, ale także wziąć udział w ciekawych prelekcjach czy szkoleniach. Na wiele wydarzeń można wybrać się z dziećmi ponieważ to właśnie ich edukacji ekologicznej poświęca się coraz więcej uwagi.

cocktail