Stereotypy o Warszawiakach

Praktycznie o każdej większej społeczności prędzej, czy później pojawiają się stereotypy, i tak też jest w przypadku Warszawiaków. Oczywiście jednak warto patrzeć na nie z dużym przymrużeniem oka, jednak warto wiedzieć, jaki jest stereotypowy oraz mieszkańca Warszawy wśród ludzi z innych regionów kraju.

Jaki jest stereotypowy Warszawiak?

Wiele stereotypów w gruncie rzeczy sprowadza się do skrajnego postrzegania Warszawiaków, jako ludzi wywyższających się. Wedle tego obrazu typowy Warszawiak, to ktoś, kto obnosi się bogactwem i uważa za lepszą osobę od innych. Współczesny mieszkaniec Warszawy ma więc być osobą, która ubiera się tylko w najdroższe ubrania i jeździ najlepszym samochodem.

Jednocześnie też Warszawiacy mają mieć bardzo wygórowane wymagania i być wysoce wybredni. Bez trudu ma im także przychodzić krytykowanie innych ludzi. Jeśli zaś ktoś nie zgodzi się z ich opinią, to są gotowi wszcząć awanturę.

Warszawiak przebywający w innym polskim mieście ma mieć tendencje także do tego, by ciągle przypominać o tym, że jest mieszkańcem stolicy. Szczególnie często mają podkreślać to, że tylko u nich w Polsce można korzystać z metra.

Jak więc widać stereotypowe postrzeganie mieszkańca Warszawy ma zdecydowanie negatywne charakter. Na szczęście są to tylko stereotypy, którymi nie warto się specjalnie przejmować.

cocktail