Stereotypy o Warszawiakach

Praktycznie o każdej większej społeczności prędzej, czy później pojawiają się stereotypy, i tak też jest w przypadku Warszawiaków. Oczywiście jednak warto patrzeć na nie z dużym przymrużeniem oka, jednak warto wiedzieć, jaki jest stereotypowy oraz mieszkańca Warszawy wśród ludzi z innych regionów kraju.

Jaki jest stereotypowy Warszawiak?

Wiele stereotypów w gruncie rzeczy sprowadza się do skrajnego postrzegania Warszawiaków, jako ludzi wywyższających się. Wedle tego obrazu typowy Warszawiak, to ktoś, kto obnosi się bogactwem i uważa za lepszą osobę od innych. Współczesny mieszkaniec Warszawy ma więc być osobą, która ubiera się tylko w najdroższe ubrania i jeździ najlepszym samochodem.

Jednocześnie też Warszawiacy mają mieć bardzo wygórowane wymagania i być wysoce wybredni. Bez trudu ma im także przychodzić krytykowanie innych ludzi. Jeśli zaś ktoś nie zgodzi się z ich opinią, to są gotowi wszcząć awanturę.

Warszawiak przebywający w innym polskim mieście ma mieć tendencje także do tego, by ciągle przypominać o tym, że jest mieszkańcem stolicy. Szczególnie często mają podkreślać to, że tylko u nich w Polsce można korzystać z metra.

Jak więc widać stereotypowe postrzeganie mieszkańca Warszawy ma zdecydowanie negatywne charakter. Na szczęście są to tylko stereotypy, którymi nie warto się specjalnie przejmować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *